Ocieplanie pianką
Ocieplanie pianką
Nowoczesna metoda termoizolacji

Ocieplanie pianką ? podstawowe informacje

Izolacje natryskowe stanowią jedną z najnowszych metod izolacji budowlanych, która dopiero zdobywa popularność na krajowym rynku, stosunkowo wypierając stosowane niegdyś powszechnie izolacje wełną ociepleniową oraz styropianem. Przez ekspertów z branży budowlanej i inwestycyjnej uważane są za najnowocześniejszą metodę ocieplania poddaszy oraz budynków, która wyznacza aktualnie standardy izolacji budowlanych, którym równać muszą izolacje wykonywane przy wykorzystaniu alternatywnych materiałów dociepleniowych.

Ocieplanie budynków
Ociepalnie budynków
Izolacje pianką poliuretanową

Po co właściwie wykonać ocieplanie budynku?

Dla wielu osób odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest wcale tak oczywista, jak mogłoby się to wydawać ekspertom z branży budowlanej. Znaczna część inwestorów, w szczególności gdy mamy do czynienia z osobami prywatnymi, które na co dzień nie zajmują się realizacjami zamierzeń budowlanych, nie zdaje sobie sprawy, jak wiele daje ocieplenie budynku zgodnie z zasadami sztuki budowlanej. Szacuje się bowiem, że w przeciętnym jednorodzinnym budynku mieszkalnym aż 75% energii zużywanej podczas jego używania i eksploatacji stanowi energia cieplna przeznaczana na ogrzewanie wody oraz pomieszczeń. Zmierzając do zredukowania stałych kosztów ponoszonych w związku z korzystaniem z budynku, warto więc szukać oszczędności właśnie poprzez prawidłowe wykonanie izolacji poddaszy i pomieszczeń. W kolejnych badaniach wskazuje się wyraźnie, że największe ilości ciepła uciekają poprzez poddasze, piwnicę oraz ściany zewnętrzne budynku. Na te trzy elementy warto więc zwrócić uwagę planując wykonanie izolacji.

Izolacja pianką
Izolacja pianką
Wysokiej klasy usługi ociepleniowe

Dlaczego izolacja pianką natryskowa?

Rosnąca popularność pianki poliuretanowej PUR związana jest z szeregiem zalet oraz korzyści, jakie niesie z sobą wybór właśnie tego materiału ociepleniowego. Pianka izolacyjna ? zarówno wedle informacji przekazywanych przez jej producentów, jak również według badań wykonywanych przez specjalistów z branży ? charakteryzuje się stosunkowo niskim współczynnikiem przenikania ciepła, co pozwala ograniczyć uciekanie ciepła przez ocieplone tym materiałem budowlanym elementy konstrukcji budynku. Pozwala to zredukować koszty ogrzewania pomieszczeń nawet o 40% w porównaniu do stanu przed wykonaniem ocieplenia. Nie jest to jednak jedyna zaleta ocieplania budynków pianką. Zgodnie wskazuje się bowiem, że z uwagi na swoje właściwości fizyczne pianka poliuretanowa znakomicie nadaje się jako materiał do izolacji i ociepleń poddaszy. Z uwagi na nieznaczną wagę nie obciąża ona konstrukcji dachowych. Wręcz przeciwnie – tworząc po aplikacji jednolitą, zbitą masę o znacznej gęstości sama w sobie stanowi dodatkowe zabezpieczenie konstrukcji, wzmacniając jej żywotność. Ma to szczególne znaczenie podczas wykonywania prac termoizolacyjnych przy starszych obiektach budowlanych oraz halach magazynowych i produkcyjnych, w odniesieniu do których projektanci przewidywali określone obciążenie konstrukcji dachu, które mogłoby zostać przekroczone przy użyciu alternatywnych materiałów izolacyjnych.

Pianka ociepleniowa
Pianka ociepleniowa
Najlepszy materiał izolacyjny

Pianka ociepleniowa ? rodzaje

Standardowo poliuretanowe pianki izolacyjne PUR dzielone są na dwa podstawowe rodzaje: pianki otwartokomórkowe oraz pianki zamkniętokomórkowe. Różnią się one przede wszystkim gęstością, co związane jest z ich charakterystyczną budową. W przypadku tych pierwszych ? otwarta struktura komórek zapewnia dobre parametry termoizolacyjne (w porównaniu do takich materiałów jak wełna lub styropian), odznaczając się przy tym wysokim stopniem tłumienia dźwięku. Tego rodzaju pianka stosowana jest przede wszystkim w budownictwie mieszkaniowym, służąc najczęściej do ocieplenia oddaszy, wypełniania ścian oraz podłóg, czy też wygłuszania pomieszczeń. Często stosuje się ją jako materiał izolacyjny w domach pasywnych oraz energooszczędnych. Z kolei pianka zamkniętokomórkowa cechuje się zwartą budową komórek oraz ich niewielkim rozmiarem, dzięki czemu posiada jedne z najlepszych właściwości termoizolacyjnych spośród wszystkich stosowanych w budownictwie materiałów ociepleniowych. Doskonale nadaje się do izolacji budynków, w tym ? ścian, podłóg, fundamentów i poddaszy, a także pokryć dachowych oraz hal i budynków gospodarczych.

Ocieplanie poddaszy
Ocieplanie poddaszy i budynków
Kompleksowe usługi termoizolacyjne

Ocieplanie pianką ? dlaczego wybrać właśnie naszą firmę?

Na rynku usług ociepleniowym działamy już od dłuższego czasu, oferując naszym Klientom sprawdzone i kompleksowe rozwiązania polegające na wykonaniu izolacji natryskowej pianką poliuretanową. Wykonaliśmy dziesiątki realizacji na zlecenie podmiotów komercyjnych oraz prywatnych, zdobywając w ten sposób niezbędne wykształcenie oraz doskonaląc posiadane wcześniej umiejętności. Zatrudniamy sprawdzonych i wykwalifikowanych pracowników, których cechują sumienność, staranność oraz uczciwość. W sposób rzetelny podchodzimy do każdego z realizowanych przez nas zleceń, gwarantując wysoką jakość wykonanej izolacji oraz pełne zadowolenie z wykonanych prac. Wykonujemy izolacje natryskowe przy wykorzystaniu sprawdzonego sprzętu renomowanych producentów, polecanego przez ekspertów w branży. Jednocześnie służymy naszym Klientom wsparciem oraz pomocą, doradzając w prowadzonych przez nich procesach inwestycyjnych.